SRBIJA UZELA DRUGU MEDALJU: Tijana Bogdanović osvojila bronzu!

Izvor: REUTERS/Murad Sezer

Srpska tekvondoka Tijana Bogdanović osvojila je bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju u konkurenciji do 49 kilograma! Tijana je savladala Japanku Miju Jamadu i donela Srbiji drugo odličje na turniru, posle srebra koje je osvojio strelac Damir Mikec.

Kruševljanka (23) je došla do medalje na svojim drugim Igrama. Prethodno je 2016. u Rio de Žaneiru uzela srebro.

Posle poraza u prvom kolu od Špankinje Adrijane Sereso, kojim je ostala bez šanse za plasman u finale, Tijana se kroz trijumf u repasažu nad Kineskinjom Vu Đingju domogla borbe za bronzu.

U joj je Bogdanovićeva imala kontrolu praktično sve vreme i na kraju slavila sa ubedljivih 20:6.

Po završetku prve runde, rezultat je bio izjednačen 5:5. Posle druge je Srpkinja imala vođstvo 8:5, da bi u poslednjoj nastupila furiozno i osvojila bronzanu medalju.

Igre u Tokiju treće su zaredom na kojima Srbija osvaja medalju u tekvondou. Pre Tijaninog srebra u Riju, zlato je osvojila Milica Mandić 2012. u Londonu.