У протеклих неколико година, захваљујући труду, бризи и раду локалне самуправе, на челу са градоначелником Тодоровићем, кров над главом у Чачку добило је више од 100 породица.
Недавно је завршена кућа за Дејана Пајовића из Мршинаца, а мало пре тога Град је обезбедио стан за Јелену Мијаиловић и њено четворо деце, који су пре тога живели у изнајмљеном подруму. Јавност се сећа и Зорана Перовића, јунака са Кошара из села Остра, коме је Град заједно са локалним привредницима, такође обезбедио нову кућу.
Према речима градоначелника Тодоровића, сви они који живе у граду Чачку брига су локалне власти и њени представници чине све што је у њиховој моћи да им помогну. Захваљујући сарадњи Чачка са Комесаријатом за избеглице и миграције РС и Канцеларијом Уједињених нација за пројектну службу (УНОПС), Град је од 2020. године решио стамбено питање за више од 70 породица. Изграђена је зграда на Обрежу, у којој је кључеве од 12 станова добило социјално угрожено становништво, особе са инвалидитетом, ромско становништво, жене жртве породичног насиља и породице младих без родитељског старања.
Нису заборављени ни они који су свој нови дом нашли у Чачку, након страхота које су их задесиле током ратова, па су тако 25 станова у згради на Љубић кеју добиле породице које су избегле из Хрватске и Босне и Херцеговине.
„Увек смо ту да помогнремо нашим суграђанима, наравно предност имају они који заиста живе у тешким условима, вишечлане породице и оне са децом. У тој намери нисмо сами, имамо велику подршку државе и Владе РС, ресорних министарстава како бисмо могли да изађемо у сусрет што већем броју људи. Никако не треба занемарити ни локалне привреднике, који су увек ту да помогну у хуманим акцијама“ – рекао је градоначелник Тодоровић.
Један од видова константне помоћи нашим најугроженијим суграђанима јесу пријеми за грађане, које градоначелник Чачка Милун Тодоровић, са својим сарадницима, организује сваког последњег петка у месецу. Тада сви који дођу, могу свој проблем да представе првом човеку Града, а већини њих обезбеђује се новчана помоћ, нарочито током лечења онима које се налазе у тешком материјалном или здравственом стању, а превасходно је помоћ усмерена најмлађим суграђанима.
„Ово је свакако најбољи начин да се упознамо са проблемима наших суграђана и то је пракса коју сам увео и на коју сам веома поносан, јер посао градоначелника јесте да води Град, али и да брине о свима онима који у њему живе. Пијеми за грађане су довољан доказ да је градска власту спремна да салуша сваког човека у овом граду, који има потребу за нашом помоћи“ – рекао је први човек Чачка.