Košarkaši Borca bolji od Zrinjskog

Čačak – Košarkaši Borca u petom kolu ABA 2 lige savladali su Zrinjski iz Mostara rezultatom 84:72 (25:17, 28:16, 17:15, 14:24).

Domaći u nekoliko navrata na početku utakmice dolaze do +8, ali gosti iz Mostara se vraćaju na 1:24 do kraja prvog perioda (17:15). Borac posle tajm auta trojkama Pešakovića i Đokovića odlazi na prvi odmor pri rezultatu 25:17. U prvoj deonici Đoković je već bio dvocifren sa 11 postignutih poena. U prvom napadu druge četvrtine Čačani preko Stojadinovića odlaze na dvocifrenu prednost (28:17). Veoma raspoloženi u napadu bili su Pešaković, Prlja i Marinović čime Borac na isteku 20 minuta igre ubedljivo vodi 53:33.

Posle velikog odmora usledio je pad u igri i opuštanje obe ekipe što se osetilo i na semaforu u 28.minutu (63:40). Do kraja utakmice u četvrtom periodu gosti su uspeli da smanje razliku na pristojan minus, i konačnih 84:72.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Ilija Đoković sa 19 postignutih poena. Pratili su ga Todorović i Marinović sa po 12.

Sledeću utakmicu košarkaši Borca igraju već u petak od 18 časova u Pančevu, gde ih očekuje domaći Tamiš.