Borac savladao Beovuk

Košarkaši Borca savladali su na gostovanju ekipu Beovuka 76:89 (23:25, 18:16, 18:23, 17:25) u okviru 19.kola Košarkaške lige Srbije.

Čačani u uvodnih 10 minuta uglavnom jure prednost Beovuka, koja nije išla preko +6 (21:15). Serijom 7:0 u poslednjih 2 minuta prve deonice Borac dolazi do prvog vođstva 23:25. U drugoj četvrtini Borac je nastavio sa agresivnom odbranom i sredinom perioda dolazi do dvocifrenog vođstva 29:39. Borac posle nekoliko izgubljenih lopti u napadu i „praznih“ 4 minuta gubi prednost. Domaći su napravili seriju 12:0 i na odmor se otišlo izjednačenim rezultatom.

Izabranici Raška Bojića pokašali su u trećoj četvrtini da slome otpor domaćina u nekoliko navrata. U ovoj deonici dominirao je Dimić sa 10 poena. Poenima Pešakovića u poslednjih 10 minuta ušlo se pri rezultatu 59:64. Nemanja Todorović pokrenuo je seriju Borca i sa svojih devet vezanih poena odveo Borac na +12 (67:79), što je bilo dovoljno da Borac mirno privede utakmicu kraju.

Najefikasniji u gostujućoj ekipi bio je Uroš Čarapić sa 19 postignutih poena, a pratio ga je Nemanja Todorović sa 17.

U sledećem kolu KLS Borac u subotu od 19 časova dočekuje ekipu Dunava.